» » » دیجیتال مارکتینگ چیست؟
دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجوگر(SEO)

بهینه سازی موتور های جستجوگر در جهت افزایش رتبه ی وب سایت و افزایش ترافیک آن انجام میشود. فرایند سئو با استاندارد سازی فعالیت وب سایت ها از نظر موتورهای جستجوگر، موجب افزایش ترافیک بازدید کاربران و نمایش وب سایت در صفحات ابتدایی موتورهای جستجو گر میشود. نمایش وب سایت در صفحه ی ابتدایی گوکل قطعا منجر به افزایش ترافیک ورودی سایت و اعتبار هرچه بیشتر وب سایت میشود.


بازاریابی محتوا

امروزه رشد و توسعه شبکه های اجتماعی منجر به ظهور روش های نوین بازاریابی شده است. بازاریابی محتوا یکی ا روش ها بازاریابی دیجیتال است. تولید و مدیریت محتوا با کیفیت و اختصاصی در شبکه های اجتماعی، وب سایت و بلاگ در جهت آگاه سازی از نام تجاری، برقراری ارتباط پیوسته با مشتریان (وفادار سازی مشتریان) و ... صورت میگیرد.


ایمیل مارکتینگ

یکی از روش های بازاریابی دیجیتال استغاده از بستر ایمیل مارکتینگ است. این روش بازاریابی دیجیتال زمانی کاربرد بیشتری دارد که مشتریان و مخاطبان مورد نظر کسب و کار از ایمیل به عنوان یک ابزار ارتباطی استفاده بیشتری میکنند. مانند دانشجویان، اساتید دانشگاه و...


موبایل مارکتینگ

در گذشته که تلفن های همراه به هوشمندی امروز نبودند، بلاگ ها و وب سایت های گوناگون پیشروان تبلیغات دیجیتال در فضای وب بودند. اما امروزه با پیشرفته شدن تلفن های همراه بیش از نیمی از کاربران اینترنت از طریق گوش های موبایل خود در بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی فعال هستند. به همین دلیل امروزه بازاریابی موبایل یکی از اثربخش ترین تاکتیک های بازاریابی دیجیتالی است. طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن های گوناگون، شبکه های اجتماعی با پلتفرم های اندروید و ای او اس و قسمتی از فرایند بازاریابی موبایلی است.


تبلیغات بنری

استفاده از بنرهای تبلیغاتی در وب سایت پر ترافیک و اپلکیشن های پر بازدید یکی از ابزار های بسیار قوی تبلیغات دیجیتال به شمار میرود. با رشد گسترده فضای کسب و کار دیجیتال استغاده از بنرهای تبلیغاتی دیجیتال، علاوه بر صرف هزینه ی کمتر بازدهی تبلیغات را از نظر میزان توجه و بازدید کاربران افزایش داده است.

 

وب سایت

امروزه هر کسب وکار کوچک یا بزرگی برای آنکه به فعالیت خود اعتبار ببخشد ناچار است در بستر آنلاین فعال باشد. داشتن یک وب سایت مناسب که کاربران و مشتریان بالقوه شما را راضی نگه دارد قدم اول حضور در فضای دیجیتال و آنلاین است.


بازاریابی شبکه های اجتماعی

به فرایند جذب مخاطب در راستای اهداف تجاری از طریق شبکه های اجتماعی ، بازاریابی شبکه های اجتماعی میگویند. استفاده از شبکه های اجتماعی پر بازدیدی چون اینستاگرام در جهت معرفی برند و محصولات منجر به آگاهی مشتریان بالقوه از خدمات و محصولات کسب و کار و تعامل با آنها منجر به ایجاد حس اعتماد در مشتریان نسبت به برند شما میشود.

مقالات مشابه