» » طراحی سایت ریسپانسیو در شیراز

طراحی سایت ریسپانسیو در شیراز

امتیاز 4.8 /5 از 399 رای

از سال 2013 استفاده افراد از گوشی های هوشمند به طرز فوق العاده ای افزایش یافت و تقریبا همزمان با آن گوگل نظریه ای برای وب سایت های کاربر پسند اعلام کرد و بعد از آن طراحی سایت ریسپانسیو بسیار رایج شد.
سایت ریسپانسیو (responsive) یا سایت واکنش گرا، به وب سایتی گفته میشود که قالب ،اندازه و چیدمان اجزای آن شناور است و با ابعاد و رزولوشن دستگاههای مختلف تغییر می کند.به عبارتی دیگر یک روش طراحی وب سایت است که هدف آن نمایش مطلوب صفحه در طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها از تلفن‌های همراه تا نمایشگر کامپیوترهای رومیزی است ،تا کاربران بتوانند صرف نظر از اینکه صفحه نمایش تلفن همراه آنها کوچک،بزرگ یا متوسط باشد بتوانند تجربه کاربری راحتی داشته باشند.
در وب سایت های فروشگاهی و وب سایت های خبری بیشتر با بحث ریسپانسیو سر و کار داریم و امروزه اکثر صاحبان مشاغل و کسب و کار تمایل بیشتری نسبت به ساخت و تهیه ای گونه وب سایت ها دارند.
اولین چیزی که یک کاربر با آن مواجه میشود و میبیند در اولین مرحله بازدید از یک وب سایت، ریسپانسیو بودن آن وب سایت است.در صورتی که وب سایت شرایط استاندارد از نظر ریسپانسیو بودن را دارا نباشد زمانی که کاربران از سیستم های مختلف، با اندازه صفحه نمایشگرهای متفاوت از وب سایت بازدید میکنند دچار مشکل شده و سریعا آن وب سایت را ترک میکنند.
برای درک بهتر این مسئله وب سایت مورد نظرتان را در لپ تاپ یا کامپیوتر باز کنید و عرض مرورگر خود را تغییر دهید تا سایز صفحه نمایش تغییر کند(اینکار را باید بصورت آهسته انجام دهید).در صورتی که سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا باشد مشاهده خواهید کرد که اندازه و چیدمان اجزای آن مطابق با تغییر عرض صفحه تغییر می کند بدون اینکه اسکرول افقی درکنار صفحه نمایش قرار گیرد.اما در وب سایت های غیر ریسپانسیو به این صورت نیست. و اسکرول افقی لازم است تا بتوان قسمتهای پنهان شده چپ و راست صفحه را مرور کرد.
بطور خلاصه مزیت های یک طراحی سایت ریسپانسیو در شیراز :
افزایش قدرت سئو سایت
انعطاف پذیری بالا و کارامد
محبوبیت بیشتر در بین موتور های جستجوگر
افزایش بازدیدکنندگان سایت
سازگاری با طیف وسیعی از مرورگر های جدید و قدیمی و سازگاری با انواع صفحه نمایش گوشی و تبلت
 
گوگل طراحی وبسایت بصورت واکنش گرا را توصیه کرده است. طراحی یک سایت واکنش گرا هم برای گوگل این مزیت را دارد که محتوای پایگاه اینترنتی را یکبار شاخص گذاری کرده و صفحات آن را امتیازدهی می کند.برای خود سایت این مزیت را داراست که رنک صفحات آن روی یک آدرس اینترنتی تجمیع می شود و این موضوع برای ارتقاء در نتایج جستجوی گوگل بسیار حائز اهمیت است.
در تیم فنی رهام وب یکی از اصولی در نظر گرفته شده برای طراحی وب سایت، طراحی سایت ریسپانسیو در شیراز و طراحی وب سایت responsive در تهران است.برای سفارش طراحی سایت ریسپانسیودر شیراز با ما تماس بگیرید.
شعبه تهران : 22197147-021
شعبه شیراز : 38308963-071نمونه کارها آخرین