1. »
  2. » سئو چیست ؟

سئو چیست ؟

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

جهت مشاوره و کسب اطلاعات در مورد خدمات ، تعرفه ها و قیمت های رهام وب همین حالا با ما تماس بگیرید

02122869661 - 02122869949 - 02122869164

سئو به طور مختصر

سئو SEO (اس ای او خوانده می شود) مخفف واژه (search engine optimization) و یا بهینه سازی موتور های جستجو می باشد که بر اساس یکسری قوانین و فاکتورها است که جایگاه شما را در نتایج جستجو بالاتر می برد . در واقع سئو باید بر اساس نیاز کاربران و جستجو آنها هدف گذاری شود . دو سایت معروف و منبع moz.com و searchenginejournal.com در حوزه سئو هستند که آموزش و مطالب ارزشمند زیادی در آنها وجود دارد .

 

مهم ترین فاکتور سئو برای گوگل

مهم ترین فاکتوری که برای گوگل از تمامی قوانین اهمیت بیشتری دارد و در واقع تمامی قوانین برای همین مورد بوجود آمده اند "تجربه کاربری (UX)" می باشد . یعنی رفتار کاربران و میزان رضایت آنها از سایت و مطالب شما حتی زمان ماندن هر یک از آنها در صفحات سایت شما مهم است .

 اینکه بدانید کاربرانتان چه مطالبی را دوست دارند و دنبال چه موضوعاتی هستند و بتوایند رفتار آنها را تحلیل کنید شما تواسنته اید محبوبیت خود را در بین کاربران بالا ببرید پس در این صورت شما محبوب گوگل هم خواهید شد .باید بتوانید استراتژی هدفمند برای کاربران خود داشته باشید تا آنها رضایت کافی از سایت شما داشته باشند یا بهتر است بگوییم برای آنها بر اساس نیاز هایشان برنامه ریزی کنید .   

 

 


انواع سئو

سئو به دو دسته سئو داخلی (On Page) و سئو خارجی (Off Page) تقسیم بندی می شود و روش های سئوسازی سایت به سه دسته سئو کلاه سفید (White hat) ، سئو کلاه خاکستری (Gray hat) و سئو کلاه سیاه (Black hat) تقسیم می شوند .

سئو داخلی (On Page) : کلیه فعالیت هایی که به منظور رعایت تمامی قوانین و استانداردهای موتور های جستجو جهت بهینه سازی در داخل سایت صورت می گیرد گویند . هر تغییری که در سایت خود اعمال می کنید بر روی سئو داخلی تاثیر گذار است و مهم ترین و پر استفاده ترین بخشی است که شما با آن سر و کار دارید .

سئو خارجی (Off Page) : کلیه فعالیت هایی که در خارج از سایت به منظور افزایش رتبه و جایگاه در نتایج موتورهای جستجو انجام می گیرد گویند . در واقع ایجاد یک جور پیوند بین سایت شما با سایت های دیگه بر روی کلمات خاص که اصطلاحا بک لینک نامیده می شود یکی از روش های پر استفاده در این نوع سئو می باشد .

تعریف انواع روش های بهینه سازی :

سئو کلاه سفید (White hat) : بهینه سازی سایت بر اساس قوانین و رعایت استاندارها که مورد تائید گوگل می باشد و تمامی افراد موظف به انجام این روش بر روی وبسایت ها می باشند .

سئو کلاه خاکستری (Gray hat) : روشی بین کلاه سفید و کلاه سیاه می باشد که هم قانونی است و هم غیر قانونی است یعنی مانند یک چاقو است ممکن است دستتان را ببرد و به سایتان آسیب بزند و ممکن است بتوانید بی خطر رتبه خود را افزایش دهید .

سئو کلاه سیاه (Black hat) : یک روش غیر قانونی برای فریب گوگل جهت افزایش رتبه سایت در نتایج گوگل است که غیرقانونی است و استفاده از آن متحمل جریمه است .


 
 

محتوا پادشاه نیست ... !!!

 اینکه همه می گویند محتوا پادشاه است درست نیست باید گفت "محتوای با کیفیت پادشاه است" . اینکه بدانید چگونه محتوا بنوسید و چه محتوایی را برای کاربران بنویسید و چطور آن را بهینه سازی کنید نیاز به تجربه دارد .

پس نمی توان به هر محتوایی لغب پادشاه را داد به خصوص که با تغییرات جدید در هسته گوگل محتوا بیش از پیش اهمیت یافته است زیرا کاربران هدفمند تر از قبل جستجو می کنند .

اما گاها پیش میاید که برخی خودشان محتوا سایتشان را می نویسند و با انتشار آن در سایت خود بعد از مدتی در صفحه اول و در نتایج بالا هم ظاهر می شوند و گاها با کلماتی که رقابت بالایی دارند نیز جایگاه بالایی نیز بدست می آورند .

شاید تعجب کنید و بگویید پس گوگل این وسط چه کاری انجام میدهد یا این سایت از دست ربات ها در رفته است و ... . بهترین پاسخ به این سوال این است که گوگل هنوز هم ضعف هایی دارد و تمامی این بروز رسانی ها در هسته خود به همین خاطر است که چندین بار در سال صورت می گیرد .

اما باید توجه داشت که وقتی نکات سئو یا بهینه سازی و فاکتورهای رنکینگ را رعایت نکنید یا آنها را ندانید با بروزرسانی و تغییراتی که در هسته گوگل انجام می شود ممکن است یک شبه جایگاهتان را از دست بدهید زیرا شما از نظر گوگل بهینه یا سئو سازی نشده اید .

سئو برای چه سایت هایی مناسب نیست !!!
سئو همیشه بهترین راه حل برای سایت نیست زیرا کاربران بر اساس نیازهای خود در موتورهای جستجو سرچ می کنند و اگر کلمات کلیدی شما شناخته شده نیست مثلا شما یک محصول جدید اختراع کرده اید و می خواهید به بازار عرضه کنید در حالی که کسی از وجود آن اطلاع ندارد در این مواقع است که می گویند سئو برای کسانی مناسب نیست که :

نکات مهم در بهینه سازی وبسایت

سئو(SEO) یک وب سایت مسئله ایست که این روزها به یکی از مهمترین مسائل یک صاحب کسب و کار اینترنتی تبدیل شده است. سئو همان چیزی است که مشخص می کند شما کدام گزینه در نتایج جستجو گوگل باشید. قطعا همه به دنبال رسیدن به رتبه اول گوگل هستیم.

خودتان هم می توانید سایتتان را بهینه کنید !!!

سئو یک فرآیند پیچیده و طولانی است که یادگیری آن نیاز به زمان و مطالعه زیادی دارد اما سئو از کلی قوانین تشکیل شده است که که یادگیری برخی از آنها با آموزش ها و مطالعه مختصر قابل انجام است . فعالیت هایی که می تواند به شما کمک شایانی در افزایش جایگاه سایت شما نماید که پیشنهاد ما به شما برای یادگیری برخی از این قواین به شرح زیر است :
Seo یا بهینه سازی موتورهای جستجو

پلن های تخفیفی بهینه سازی وب سایت (SEO)

سئو(SEO) یک وب سایت مسئله ایست که این روزها به یکی از مهمترین مسائل یک صاحب کسب و کار اینترنتی تبدیل شده است. سئو همان چیزی است که مشخص می کند شما کدام گزینه در نتایج جستجو گوگل باشید. قطعا همه به دنبال رسیدن به رتبه اول گوگل هستیم.

10 درصد تخفیف

سه ماهه

20 درصد تخفیف

شش ماهه

30 درصد تخفیف

یک ساله

خدمات سئو رهام وب

رهام وب با بهره گیری از تجارب بالا نیروهای متخصص و متعهد خود توانسته است طی سالها اخیر نمونه کارهای زیادی را در این زمینه در نتایج گوگل به نتایج بالا برساند .

اگر دیده نشوید ...

اگر سایتتان یا محصولاتی که دارید کانون توجه نباشد و کاربران آنها را نشناسند بخصوص در نتایج موتورهای جستجو حضور نداشته باشید شک نکنید که شما محکوم به شکست خواهید بود . محصولی که دیده نشود و کانون توجه نباشد کسی هم به دنبال آن نخواهد رفت پس بدانید "چاره ای جز اول بودن ندارید " .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه نمونه کارهای سئو رهام وب سری بزنید و یا می توانید با مشاورین شرکت رهام وب تماس حاصل نمایید . خدمت رسانی به شما عزیزان افتخار ماست .

جدیدترین نمونه کارها

طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن تماس بگیرید 02188651381
09122268212 - 02188651381
کارشناس فروش