1. »
  2. » طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت استاتیک

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای

جهت مشاوره و کسب اطلاعات در مورد خدمات ، تعرفه ها و قیمت های رهام وب همین حالا با ما تماس بگیرید

021-88652508 - 02188652508

سایت استاتیک چیست ؟ 

به طور کلی به سایت هایی می گویند که در همان ابتدا پروژه تمامی ویژگی ها مورد نیاز یک سایت تعیین می گردد و تمام مطالب مورد نیاز آماده شده و به طراح سایت تحویل داده می شود یعنی این سایت ها یکبار طراحی می شوند و امکان ویرایش از سوی صاحب وب سایت وجود ندارد مگر اینکه با زبان ها برنامه نویسی تحت وب آشنایی داشته باشد . 

این نوع سایت ها نیاز به طراحی و داشتن دیتابیس (بانک اطلاعاتی) ندارند و به سهولت می توان این سایت ها را طراحی کرده و بر روی یک وب سرور قرار داده و در اختیار کاربران قرار داد . 

 

سایت استاتیک برای چه کسانی مناسب است ؟ 

سایت ها استاتیک برای شرکت ها و افرادی که فقط قصد حضور در بین کسب و کارهای اینترنتی را دارند و یا در واقع فقط می خواهند یک سایت داشته باشند و نیازی به تغییر و ویرایش مطالب خود ندارد بسیار مناسب است .

هزینه پایین تر نسبت به سایت ها داینامیک و زمان تحویل سریعتر این نوع وب سایت ها از مزایای سایت ها استاتیک بشمار می روند که این روزها به دلیل بالا رفتن قیمت ها یک گزینه عالی برای افراد مذکور می باشد . 


آیا میتوان سایت استاتیک را سئو کرد ؟

در دنیای بهینه سازی سایت ها یا همان سئو هر سایتی را میتوان بهینه کرد به شرط اینکه نکات لازم را در آن ها رعایت نمود که یکی از مهم ترین نکات در سئو تجربه کاربری یا UX سایت می باشد که باید در طراحی یک سایت به شدت مورد توجه قرار گیرد  .

اما یکی از بزرگترین ضعف ها سایت استاتیک ویرایش سخت اطلاعات می باشد یعنی اگر شما بخواهید برای مثال عنوان و توضیحات متا یک صفحه را تغییر دهید باید با سورس درگیر شوید بنابر این در این نوع وب سایت ها بهتر است از همان ابتدا استراتژی محتوای ، لینک سازی و معماری صفحات سایت تعیین شوند تا سایت به صورت بهینه طراحی و در احتیار کاربران قرار گیرد .مزایای سایت استاتیک
امروزه با پیشرفت ها زیاد در دنیای وب خیلی وب سایت ها استاتیک طرفدار ندارند اما به طور کلی برخی مزایایی که باعث می شود برخی از افراد به سراغ این نوع سایت ها بروند شامل :
معایب طراحی سایت استاتیک
همانطور که گفته شد سایت ها استاتیک مزایای خوبی دارند اما از معایب آن هم نباید گذشت از جمله :

ویرایش زمان بر اطلاعات

برای هر تغییر کوچکی حتی در متن صفحات باید وارد سورس سایت شد و از آنجا اطلاعات را ویرایش نمود

هزینه بر رودن اعمال تغییرات

برای اعمال جدیدترین امکانات به سایت نیاز به هزینه می باشد در حالی که در سایت ها داینامیک با پلاگین می توان کار را انجام داد

محدودیت تعداد صفحات

عدم وجود صفحات متنوع در سایت برای کاربران ، تجربه کاربری سایت را کاهش می دهد

هزینه نگهداری بالا

گاها برای صاحبان این وب سایت ها پیش می آید که هزینه نگهداری از سایت مانند هاست و دامین از هزینه طراحی آن بیشتر است .

خدمات رهام وب

جدیدترین مقالات

جديدترين اخبار و مقالات دنياي طراحي وب سايت و اپليکيشن را با ما دنبال کنيد

طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن تماس بگیرید 02188652497
09122268212 - 02188652497
کارشناس فروش