1. » »
  2. » چگونه محتوا با کیفیت تولید کنیم؟

چگونه محتوا با کیفیت تولید کنیم؟

همیشه عنوان یک متن از بدنه ی اصلی آن با اهمیت تر است. شاید آگهی های محیطی زیادی دیده باشید که متن و عنوان آن برای شما جالب بوده است و همین باعث شده شما را واردار کند که مابقی آگهی را بخوانید و بدانید درباره چه محصول یا خدمتی تبلیغ میکند. بنابراین عنوان متنی که برای مخاطبانتان در شبکه های اجتماعی و تبلیغات محیطی فراهم میکنید تاثیر بسیار زیادی بر جذب آنان خواهد گذاشت.

محتوای بصری بسازید
همیشه خود را جای مخاطبتان بگذارید و این سوال را از خودتان بپرسید که آیا من اگر این محتوا را ببینم نظرم به آن جلب خواهد شد؟ یکی دیگر از راههای تولید محتوای جذاب، تولید محتوای بصری است. تحقیقات نشان داده است، محتواهای بصری مانند عکس ها، فیلم ها و موشن گرافیک ها و...   با ذهن انسان ارتباط بهتری برقرار میکند و مغز اطلاعات بیشتری را از یک محتوای بصری دریافت میکند.

داستان سرایی را فراموش نکنید
داستان سرایی که دیگر از روش های بسیار موثر تولید محتوا در شبکه های اجتماعی است. سعی کنید اگر میخواهید محصول یا خدمتی را به مشتربان بالقوه خود معرفی کنید از طریق داستان سرایی یک ارتباط نزدیک با آنها برقرار کرده و اجازه دهید نسبت به برند و هویت کسب و کار شما در آنها اعتماد ایجاد شود. داستان های تخیلی یا حتی روزمرگی هایی با نثر جذاب میتواند مخاطبان زیادی را شیفته خود کند.

سرگرم کننده باشید
امروزه رشد و گسترش تکنولوژی، شبکه های اجتماعی را به جز جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل کرده است. تعداد کاربران بسیار بالا در این شبکه ها بستر مناسب و کم هزینه ای برای شرکت های بزرگ، کوچیک و متوسط فراهم کرده است. به دلیل دسترسی مردم به انواع محتواهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی، تولید محتوای جذاب را با کمی دشواری همراه ساخته است. محتوای سرگرم کننده همراه با چاشنی طنز به شرط آنکه هدف اصلی شما را زیر سوال نبرد یکی از راه های بسیار موثر تولید محتوا در شبکه های اجتماعی است.

به محتوای خود شخصیت بدهید
محتوای شما نماینده ای از شما در شبکه های اجتماعی است. برای تولید محتوا خود روش های منحصر به فردی مانند انتخاب از تم های رنگی خاص، فونت خاص و... استفاده نمایید. این کار به فرایند برندیگ مجازی شما در شبکه های اجتماعی کمک بزرگی خواهد کرد.

به طور هوشمندانه ای تکرار کنید
با محتوای جذاب بصری و متنی سعی کنید به طور نامحسوس بر روی مزیت های رقابتی و ویژگی های محصولات و خدمات خود تاکید کنید. این کار اگر هوشمندانه انجام شود بدون آنکه مخاطب،  محتوای شما برایش آزار دهنده باشد به خرید و استفاده از محصول شما ترغیب خواهد شد.

مقالات مشابه

کارشناس فروش