» » » تفاوت ReactJs با React Native
تفاوت ReactJs با React Native

 
مقاله امروز در مورد تفاوت های React Native و React js است.

معرفی React Native و React Js
ReactJS یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که توسط فیس بوک ایجاد شده است تا بتواند نیازهای کاربر را برای عملکرد بالا و پویا در اختیار کاربر قرار دهد. کتابخانه جاوا اسکریپت در سال 2011 منتشر شد و چشم انداز تازه ای را در مورد رندر صفحات ایجاد کرد.
React Native به عنوان یک فریم ورک جدید در اواخر مارچ 2015 توسط فیس بوک منتشر شد که به شما این اجازه رو میده که با استفاده از جاوا اسکریپت و کتابخانه های  React اپلیکیشن موبایل برای سیستم عامل های اندروید و IOS بسازید.
هر دو ReactJS و React Native برای ساخت سریع  UI(رابط کاربری)های پیچیده، عالی هستند. برای اینکه یک توسعه دهنده React Native با تجربه و معتبر باشید، باید مقدار کمی از دانش javascript - ES6 ( آخرین نسخه از زبان جاوا اسکریپت) را بدانید. از آنجا که ReactJS هسته اصلی React Native است، درک اول آن کلید اصلی است. 
ReactJS و React Native در یک راه مشابه هستند، اما در بعضی موارد تفاوت هایی باهم دارند از جمله: 

شروع به کار و دسته بندی
 React Native یک فریم ورک است  در صورتی که React js یک کتابخانه از جاوا اسکریپت است که شما می توانید برای وب سایتتون از آن استفاده کنید. وقتی شما یک پروژه جدید را با React js شروع می کنید به احتمال زیاد یک زیر شاخه مثل  Webpack را باید انتخاب کنید. اما React Native همه ی نیاز های شما را دارد و اصلا نیازی به زیر شاخه نداره و تقریبا میشه گفت از این نظر کامل است.

ظاهر طراحی شده
اکثر کامپوننت های ReactJs را می توان به معادل آنها در HTML ترجمه کرد، برای مثال <viwe> به <div> و <text> به چیزی مانند ترکیبی از <span> و <p>. به همین علت، کتابخانه های مورد استفاده با ReactJS نمی توانند در چارچوب React Native استفاده شوند. 
React Native از HTML برای طراح اپلیکیشن ها استفاده نمی کند ولی یک سری اجزای جایگزین فراهم میکند که مانند تگ های Html کار می کند. برای استایل دهی (style ) به اجزای React Native باید یک stylesheet داخل جاوا اسکریپت ایجاد کنید که خیلی شبیه به همون css است ولی دقیقا اون نیست.

انیمیشن ها و حرکات
با React Native شما یک روش کاملا جدید را برای به حرکت در آوردن اجزای برنامتون بوسیله جاوا اسکریپت یاد می گیرید. روش توصیه شده برای به حرکت درآوردن اجزا، شما باید از API های متحرکی که توسط React Native ارائه شده اند استفاده کنید. ولی در React js برای انیمیشن ها و متحرک کردن عناصر باید از افزونه ها و عناصر کمکی مانند React CSS Transitions Group استفاده کنید.
React Bative یک کتابخانه ای شبیه Velocity.js را به نام Animated و همچنین LayoutAnimation را فراهم می کند، که متاسفانه تنها توسط iOS پشتیبانی می شود.

اگر چه تفاوت های بیشتری نسبت به شباهت ها بین ReactJS و React Native وجود دارد، اما برخی ویژگی های مربوط به هر دو هستند. مردم تمایل دارند بگویند که شباهت اصلی این دو کمبود اسناد در هر دو است. برعکس، پس از انتشار React 16، مستندات عالی است و در وب سایت رسمی موجود است.
React-Native از ReactJS به عنوان کتابخانه ی جاوا اسکریپت استفاده می کند، بنابراین ساختن یک برنامه تنها نیازمند دانش و مهارت در زمینه جاوا اسکریپت و کتابخانه های React می باشد.

با تشکر از همراهی شما winked
مقالات مشابه
با ما تماس بگیرید 02122862477