1. » »
  2. » احراز هویت دو مرحله ای تلگرام

احراز هویت دو مرحله ای تلگرام

احراز هویت

یکی از قابلیت های تلگرام استفاده از یک اکانت بر روی چند دستگاه مختلف است. که این ویژگی یک مزیت برای این پیام رسان محسوب می شود، اما با استفاده از این امکان قابلیت هک اکانت شما بیشتر می شود. اما شما با فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای امکان هک را از بین ببرید.

احراز هویت دو مرحله ای تلگرام (two step verification)

فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای تلگرام بسیار آسان است و فقط در چند دقیقه می توانید انجام دهید. اما آنچه ممکن است برای شما مهم باشد این است که به طورکلی، چگونه می توان احراز هویت دو مرحله ای تلگرام را فعال کرد و چگونه می توانیم امنیت حساب خود را افزایش دهیم؟ برای پاسخ به این سوال، قبل از هرچیز باید بدانید هدف از تایید دو مرحله ای تلگرام چیست؟


هدف از این کار این است که برای ایجاد اکانت خود در دستگاه دیگری، علاوه بر کدی که تلگرام از طریق اس ام اس ارسال می کند، شما باید برای فعال سازی حساب کاربری خود  یک رمز عبور دومی را نیز وارد کنید. به عبارت ساده تر، در احراز هویت دو مرحله ای تلگرام، برای فعال کردن اکانت خود به دو کد متفاوت نیاز دارید که یکی از این کد ها توسط تلگرام و از طریق پیامک برای شما ارسال می شود و دیگری توسط خود شما تنظیم می گردد.

کد تایید تلگرام دو مرحله ای دقیقا مشابه تنظیم گذز واژه برای تلفن یا کامپیوترتان است و شما باید خوتان این رمز عبور را تعیین کنید و درحافظه خود نگه دارید.

 

چگونه این احراز هویت دو مرحله ای باعث افزایش امنیت اکانت تلگرام می شود؟

برای پاسخ به این سوال، ما از یک مثال ساده استفاده می کنیم. فرض کنید تلفن همراه خود را در جایی قرار دهید که شخصی در آنجا به موبایل شما دسترسی داشته باشد. حال او می تواند با نصب برنامه تلگرام روی تلفن همراه خود و وارد کردن شماره تلفن شما، به اکانت شما دسترسی پیدا کند و در واقع موفق به هک حساب کاربری شما شده است. چون بعد از ایجاد یک اکانت برای شما یک رمز 5 رقمی توسط تلگرام ارسال می شود و که در اعلان تلفن شما نمایش داده می شود، و هکر می تواند آن را مشاهده کند. به این ترتیب، وی موفق شده است که تلگرام شما را هک کند.


اگر تایید دو مرحله ای تلگرام را فعال کنید، هکر برای نصب حساب کاربری شما، باید یک کد دیگر را نیز وارد کند، که فقط شما از آن کد اطلاع دارید. به این ترتیب امکان هک تلکرام شما دیگر وجود ندارد. شما می توانید با چند مرحله ساده، امکان هک اکانت خود را ازبین ببرید.


چگونه احراز هویت دو مرحله ای تلگرام را فعال کنیم؟

حال با شناختی که از اهمیت فعال سازی این امر بدست آورده اید، ما به شما نحوه انجام آن را آموزش می دهیم تا شما بتوانید از دسترسی کاربرهای غیر مجاز جلوگیری کنید. مراحل انجام این کار به شرح زیر است:

به منوی تنظیمات تلگرام بروید
  • گزینه حریم خصوصی و امنیت را انتخاب کنید.
  • در پنجره ای که باز می شود، گزینه تایید دو مرحله ای را انتخاب کنید.
  • گزینه تنظیم گذرواژه اضافی را انتخاب کنید و یک رمز عبور دلخواه از اعداد و حروف تعیین کنید.
  • برای بار دوم رمز عبور خود را وارد کرده و به مرحله بعد بروید.
  • برای بازیابی رمز عبور خود یک آدرس ایمیل معتبر تعیین کنید تا در صورت فراموش کردن کد تائید تلگرام دو مرحله ای، بتوانید اکانت خود را بازیابی کنید.

فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای تلگرام


اگر رمز عبور تایید دومرحله ای را فراموش کردید،چه باید کرد؟

از آنجا که ممکن است از زمانی که تلگرام خود را حذف می کنید تا نصب مجدد آن زمان زیادی بگذرد، ممکن است رمز ورود خود را فراموش کنید. برای این کار باید بدانید که اگر نتوانید رمز ورود خود را به خاطر بیاورید و همچنین ایمیلی برای بازیابی اکانت خود در مرحله آخر تایید دو مرحله ای تعیین نکرده باشید، دیگر قادر به بازیابی نخواهید بود.


پس از فراموش کردن رمز عبور، شما باید از گزینه Forgot Password  استفاده کنید تا ایمیلی برای شما ارسال شود که دارای رمز عبور جدید است، تا بتوانید به اکانت خود دسترسی پیدا کنید. در غیر اینصورت تنها گزینه موجود برای شما گزینه Reset Account  است که به شما این امکان را می دهد تا حساب قبلی خود را نمی توانید به آن وارد شوید را حذف کنید و با همان شماره تلفن یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. با این کار تمام اطلاعات شما مانند پیام ها و عضویت در گروه ها و کانال ها حذف می شود و شما امکان دسترسی دیگر به آن ها ندارید.

فراموشی رمز عبور احراز هویت دو مرحله ای تلگرام

مقالات مشابه

کارشناس فروش