1. » »
  2. » اصول تولید محتوا برای سئو

اصول تولید محتوا برای سئو

چگونه محتوا مناسب سئو تولید کنیم؟

تولید محتوا مناسب سئو یکی از فرایند های مهمی است که در سئو سایت و افزایش رتبه گوگل سایت تاثیر گذار است. زمانیکه شما وقت خود را صرف تولید محتوا وب سایتتان میکنید با این امید که بتوانید سئو سایت خود را ارتقا دهید باید از قواعدی که به شما کمک میکند تا بهتر و بهینه تر بنویسید آگاه باشید. در این مقاله به  برخی از نکات کلیدی که در هنگام تولید محتوا برای وب سایت خود به آنها توجه داشته باشید اشاره شده است. پس با ما همراه باشید!
 

seo


استفاده از کلمه کلیدی در تگ title

فراموش نکنید کلمه کلیدی که محور محتوای شما قرار دارد را حتما در تگ title مربوط به آن بیاورید. ربات های گوگل به این تگ توجه زیادی میکنند.
عنوان مقاله را با کلمه کلیدی آغاز کنید
اگر عنوان مقاله شما با کلمه کلیدی مورد نظر آغاز شود محتوا شما رنک بالاتری را به خود خواهد گرفت.

استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا

بخش meta description به صورت پیش نمایشی از متن مقاله شما در نتایج سرچ گوگل نشان داده میشود. بنابراین به خاطر داشته باشید این بخش را همراه با کلمات کلیدی و توضیح جذابی پر کنید تا توجه مخاطب به سمت لینکی که از صفحه و ب سایت شما در گوگل میبیند جلب شود.

تگ H1

هر صفحه داخل وب سایت شما باید یک تگ H1 داشته باشد. علاوه بر TITLE تگ H1  نیز باید حاوی کلمات کلیدی مورد نظر شما باشد.

تعداد کلمات کلیدی

تعداد کلمات کلیدی مورد نظر درون متن نیز یکی از عوامل اثر گذار در رتبه سئو سایت است. در گذشته هرچه تعداد کلمات کلیدی بیشتر بود محتوا مورد نظر رتبه ی بهتری در سئو کسب میکرد. اما امروزه با کارکرد الگوریتم های پیچیده ی گوگل چون الگوریتم پاندا گوگل دیگر نمیتوان با محتوای کم کیفیت بازدید کننده زیادی را جذب نمود. کلمه ی کلیدی مورد نظر خود را بین سه الی 5 بار در متن تکرار کنید و البته به صورت هوشمندانه تر از کلمات هم خانواده کلمه ی کلیدی مورد نظر نیز غافل نشوید.

طول متن محتوا

بهتر است از مقالاتی با تعداد کلمات بیشتری استفاده کنید. معموالا مقاله هایی با حدود 2000 کلمه کلیدی میتواند مناسب باشد.
 بهینه سازی تصاویر محتوا

در میان متن محتوا خود حتما از عکس های مرتبط و جدید استفاده کنید. عکس هایی که خودتان طراحی کنید میتواند نتیجه خیلی بهتری داشته باشد. در تگ alt و title  مربوط به تصویر مورد نظر نیز کلمه کلیدی خود را برای توضیحات بیاورید.

اشتراک گذاری محتوا

دکمه های اشتراک گذاری را درون صفحاتی که محتوای بلاگ در آنها قرار گرفته است برای مخاطبین وب سایت خود قرار دهید. این کار به شما در افزایش رتبه محتوایی که مینویسید کمک بسیاری میکند.

ریسپانسیوی را جدی بگیرید

امروزه افرادی زیادی با دسترسی به گوشی های هوشمند جستجو را از طریق موبایل خود انجام میدهند. بنابراین بسیار اهمیت دارد که ما در طراحی سایتو همچنین چیدمان المان های بخش محتوای سایت خود قواعد ریسپانسیوی را به خوبی رعایت کنیم.

تگ های h2 و h3 

تگ های h2  و h3 را نیز با کلمه ی کلیدی مناسب  در هر صفحه پر کنید.

چند نکته ی دیگر در رابطه با محتوای با کیفیت

اولین قدم برای نوشتن یک محتوا با کیفیت رعایت قواعد املایی و نگارشی در آن است. دومین قدم آن است که شما به خوبی بدانید برای چه کسانی محتوا تولید میکنید. در واقع نوع مخاطبانی که دارید در نحوه ی نگارش محتوا وب سایت شما اثر گذار است. خود را جای مخاطبین خود بگذارید و در صورت خواندن متنی که نوشته اید آیا آن را با دیگران به اشتراک میگذارید یا خیر.محتوای با کیفیت محتوایی است که به منابع معتبری لینک دهی شده باشد. در این حالت برای نوشتن یک مقاله مناسب سئو حتما به لینک سازی درونی وب سایت خود توجه ویژه داشته باشید. محتوای با کیفیت محتوایی است که در حد مناسب کلمات کلیدی را درون خود را دارد و این کلمات بی جهت درون آن تکرار نشده اند. بنابراین چگالی کلمات کلیدی را در حد مناسب حفظ کنید.

 
 

جهت مشاوره و کسب اطلاعات در مورد خدمات ، تعرفه ها و قیمت های رهام وب همین حالا با ما تماس بگیرید

021 - 88652508

مقالات مشابه

کارشناس فروش