1. » »
  2. » چگونه جاوا اسکریپت را بر روی موبایل اندروید خود فعال کنیم

چگونه جاوا اسکریپت را بر روی موبایل اندروید خود فعال کنیم

 جاوا اسکریپت سایفون - چگونه جاوا اسکریپت را بر روی موبایل اندروید خود فعال کنیم
آیا شما با لود کردن وب سایت های به روز که دارای امکانات جدید مثل سبد خرید هستند مشکل دارید ؟ بسیاری از این عناصر با جاوا اسکریپت، که یک زبان برنامه نویسی قدرتمند برای وب سایت ها است طراحی شده اند.
جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی برای وب است. اکثر مرورگر های وب، اعم از گوگل کروم، فایرفاکس، سافاری، اینترنت اکسپلورر، مایکروسافت اج و اپرا از جاوا اسکریپت پشتیبانی میکنند.  مرورگر های گوشی نیز از جاوا اسکریپت پشتیبانی میکنند. توسعه جاوا اسکریپت در سال 1995 به دست گروه Netscape که مرورگر اینترنت Netscape را ساختند آغاز شد. این گروه به این فکر افتادند که خلق یک زبان برنامه نویسی برای بهبود تجربه کاربری از صفحه وب میتواند برای کاربران بسیار بهتر باشد.
در واقع از جاوا اسکریپت برای بهبود صفحات وب و کاربر پسند تر کردن آنها استفاده می شودکه می توان از دیگر کاربردهای آن به آپدیت کردن سایت افزودن مطالب جدید به سایت ها، بهبود رابط کاربری و افزودن منو ها و بخش های مختلف به سایت، عناصر متحرک، چیزهای گرافیکی 2 و 3 بعدی، نقشه های قابل کار کردن، پلیر های ویدیو و... موارد زیر اشاره کرد. به جاوا اسکریپتی که در مرورگر های وب استفاده میشود جاوا اسکریپت کلاینت میگویند.
 به طور پیش فرض، در تمام مرورگرهای آندروید جاوا اسکریپت را روشن می باشد. اگر شما به صورت دستی یا اتفاقی جاوا اسکریپت را خاموش کرده اید و فراموش کرده اید که چگونه ان را روشن کنید، مراحل زیر را برای روشن کردن انجام دهید.
 مرورگر پیشفرض


1- باز کردن مرورگر
 بسته به نسخه آندروید شما و تولید کننده گوشی ، مرورگر پیشفرض ممکن است به نام "مرورگر" و یا "اینترنت" باشد. رر روی آیکون برای باز کردن آن ضربه بزنید.
اگر شما نمی توانید آیکون را در صفحه اصلی خود را پیدا کنید، پوشه اپلیکیشن ها را چک کنید.


 

تفاوت ReactJs با React Native را در این مقاله دنبال کنید


 2- ضربه زدن بر ایکن منو
شما ممکن است یک دکمه منو بر روی گوشی خود داشته باشید و یا  شما می توانید بر روی دکمه منو در گوشه بالای سمت راست  مرورگر ضربه بزنید.

3-بر روی settings ضربه بزنید
این گزینه  معمولا به سمت پایین ایکن منو واقع شده است. پنجره تنظیمات مرورگر خود را باز کنید.

 

4-منوی advanced  را انتخاب کنید
این یک لیست از گزینه های مرورگر پیشرفته باز کنید.

5- گزینه "Enable javascript" را فعال کنید.
هنگامی که کادر، جاوا اسکریپت   فعال شد شما می توانید از منوی تنظیمات خارج شوید. شما نیاز به بارگذاری مجدد هر صفحه دارید .

مقالات مشابه

کارشناس فروش