1. » »
  2. » انواع روش های اتصال به اینترنت

انواع روش های اتصال به اینترنت

اینترنت بزرگ ترین شبکه کامپیوتری موجود در زمین بوده و امکان برقراری ارتباط میان کامپیوترهای مختلف در سراسر جهان را داراست. اینترنت این امکان را به استفاده کنندگان می دهد که بتوانند از کلیه منابع و امکانات موجود در کامچیوترهای شبکه اینترنت نظیر دانلود فایل های صوتی، تصویری، بازیها و برنامه مختلف و ... استفاده نمایند. و بدلیل اینکه اینترنت امکان ارتباط با سایر کاربران موجود در شبکه را فراهم می شازد می توانید از امکاناتی نظیر پست الکترونیک، گفتگوی دوطرفه با کاربرانی که که در شبکه متصل هستند برخوردار گردید.
یکی از متداول ترین روش هایدستیابی به اینترنت، استفاده از یک مرکز ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) است. این مراکز شبکه های کوچکی هستند که به خطوط اصلی و سریع اینترنت وصل هستند و امکان دسترسی به اینترنت را برای مشترکان خود فراهم می کند. این مراکز دو روش متداول را برای اتصال به اینترنت را برقرار می کنند.
  1) Dial Up
  2) ADSL
در اتصال Dial Up، از خط تلفن معمولی برای اتصال به اینترنت استفاده می شود که سرعت آن به نسبت سرعت ADSL بسیار پایین است و هم چنین سرعت آنبه سرعت سرویس دهنده ی ISP بستگی دارد.
در اتصال ADSL مانند اتصال Dial Up، از همان خطوط تلفن معمولی استفاده می کند. در این روش، کاربر و مرکز ISP باید ازمودم های ADSL استفاده کنند. استفاده از این خطوط به کاربران این امکان را می دهد که هم زمان از اینترنت استفاده کنند و هم با تلفن صحبت کنند. 

باما همراه باشید.

مقالات مشابه

کارشناس فروش