1. »
  2. » چرا حجم اینترنت زود تمام میشود ؟و راه حل های کنترل حجم اینترنت

چرا حجم اینترنت زود تمام میشود ؟و راه حل های کنترل حجم اینترنت

چرا حجم اینترنت زود تمام میشود ؟و راه حل های کنترل حجم اینترنت
 
حجم یا ترافیک شامل میزان آپلود و دانلود شما در اینترنت است.یکی از موارد که همه ما باهاش روبرو میشیم و واسمون عجیبه همین مسئله زود تمام شدن حجم سرویس ها و یا بسته های اینترنتی است.ما سعی میکنیم اینجا مواردی را اعلام کنیم که به شما کمک میکنه این مسئله به حداقل میزان ممکنش برسه.
 
دلایل تمام شدن حجم و روش های جلوگیری از آن
1-تماس صوتی و یا تصویری
اغلب ما از برنامه هایی مثل اسکایپ ، imo ،viber و ... استفاده میکنیم. وقتی که تایم زیادی با این برنامه ها تماس برقرا میکنیم حجم دانلود خیلی زیادی استفاده میشه.پس کنترل شده و مدت زمان کم تماس برقرار کنیم.
 
 

 

 
 
 

2- بازی های آنلاین
بازی هایی مثل کلاش اف کلنر که این روزها بین کاربران محبوبیت زیادی داره، با توجه به روند طولانی بازی و مدت زمان اتصال به اینترنت حجم زیادی از اینترنت شما مصرف میشه. پس بهتره زمان کمتری برای بازی آنلاین صرف کنیم.
 
 

 

 


 
 
 

3- آپدیت برنامه ها
ویندوز کامپیوتر ، سیستم عامل گوشی ، برنامه ها و اپلیکیشن ها ، همه و همه اگر از روی دستگاه گزینه Auto apdate بسته نباشد، بصورت اتوماتیک به روز رسانی میشه و حجم اینترنت شما بدون اینکه متوجه بشین استفاده میشه.پس بهتره این گزینه غیرفعال بشه.
 
 

 

 
 

 
4-دانلود خودکار مدیا توسط آپ های چت
معمولا روی گوشی هاتون برنامه های مثل واتس آپ ، تلگرام و ... دارید و توی گروه ها ی مختلف عضو شدین، برخی از مدیاهایی که توسط کاربران دیگر برای شما ارسال میشود مثل عکس ، آهنگ و غیره بصورت اتوماتیک دانلود میکنند و بسته به حجم فایل های ارسالی از حجم دانلود شما کسر میشود.
 
 
 


 
 
 

5- استفاده دیگران از شبکه اینترنت شما
تا حالا شنیدین که میگن رمز وایفای هک شده؟همونجوری که برنامه های خوب و کاربردی زیاد داریم برنامه های مخرب هم زیاد هستند.مثل برنامه های هک پسورد ها . پس گزینه ای که بهتون پیشنهاد میکنیم گذاشتن رمزهایی است که دشوار تر باشند و یا مخفی کردن اسم وایفای خودتون هست.

 
 

 

 

 


6- ویروس ، پاپ آپ و تروجان
با ورود این موار به دستگاه شما هم باعث کندی سرعت و استفاده از حجم اینترنت شما میشود و هم سطح امنیت را در دستگاه شما پایین میاورد. پس بهتر است سیستم خود را با آنتی ویروس های معتبر اسکن کنید.
 
 

 
 


7- پخش خودکار موزیک ها و ویدیو ها در شبکه های اجتماعی
بهتر است پخش خودکار را در برنامه های خود بسته نگه دارید. این کار باعث استفاده از حجم اینترنت شما میشود.مخصوصا در برنامه اینستاگرام.
 
 
 

 
 
 

 
8- مشکلات و اشتباهات سرویس دهنده های اینترنت
بعد از بررسی کامل موارد فوق و در نظ گرفتن مقدار حجم مصرفی خود باز هم مشکل داشتید با پشتیبانی شرکت ارائه دهنده isp  خود تماس بگیرد تا با چک کردن پنل کاربری شما و ریز مصرفتان شما را راهنمایی کنند.

 
 


با تشکر از همراهی شما

رهام وب

مقالات مشابه

کارشناس فروش