1. » »
  2. » ابزارهای جایگزین دراپ باکس

ابزارهای جایگزین دراپ باکس

دراپ باکس

دراپ باکس اولین ارائه دهنده فضای ابری بوده که برای ذخیره سازی فایل ها در چند دستگاه و استفاده همزمان از  آن ها ایجاد شد. این برنامه دارای مزایا و معایبی می باشد مثلا از معایب آن می توان به قیمت بالای هر گیگ آن یا عدم امکان ویرایش فایل های با فرمت های ورد، پاورپوینت، اکسل و... در این برنامه اشاره کرد. بخاطر همین موضوع افراد به دنبال ابزارهای جایگزین دراپ باکس هستند که با  نیاز های آن ها سازگاری بیشتری داشته باشد. ما در این مقاله به معرفی چندین ارائه دهنده فضای ابری می پردازیم که شما می توانید با توجه به ویژگی های که هر کدام از آن ها دارند و نیاز های خود یکی از این برنامه ها را برای ذخیره سازی ابری فایل های خود استفاده کنید.

گوگل درایو جایگزین مناسبی برای دراپ باکس

شاید مناسب ترین جایگزین برای دراپ باکس گوگل درایو باشد زیرا این برنامه حجم اولیه بیشتری نسبت به دراپ باکس در اختیار شما قرار می دهد و اگر نیاز به حجم اضافی برای ذخیره سازی داشته باشید و بخواهید حجم مازاد بخرید ، قیمت آن نسبت به دراپ باکس پایین تر است.  البته این حجم بین جیمیل، گوگل پلاس و سایر برنامه های گوگل مشترک است. علاوه بر این شما می توانید در گوگل درایو با استفاده از سرویس های گوگل داکس، گوگل شیتس، گوگل اسلایدز و گوگل فوتوز  به صورت آنلاین فایل ها و اسناد خود را ویرایش کنید. شما می توانید فایل های خود در گوگل درایو با دیگران به اشتراک بگذارید حتی به آن ها اجازه ویرایش نیز بدهید، در گوگل درایو امکان تعیین سطح دسترسی وجود دارد.

ابزار های جایگزین دارپ باکس


گوگل درایو برخلاف دراپ باکس از رمزنگاری 128 بیتی استفاده می کند یعنی گوگل درایو امکان دسترسی به فایل های شما را دارد ولی اعلام کرد اطلاعات شما را دسترس کسی قرار نمی دهد اما در صورتی که حکم مراجع قضایی باشد این اطلاعات را در اختیار سازمان مربوطه قرا ر می دهد. و از نکات منفی دیگر گوگل درایو می توان به استفاده از آن در وب سایتش اشاره کرد که کمی برای افراد مشکل است اما در سیستم عامل مک و  ویندوز می توان اپلیکیشن آن را بر روی سیستم نصب کرد که دارای محیط کاربری ساده ی می باشد.

 

برای آشنایی با گوگل درایو     اینجا را بخوانید

مگا یک جایگزین امن برای دراپ باکس

مهمترین ویژگی سرویس ارائه دهنده مگا، امنیت بالای این برنامه در ذخیرسازی فایل ها می باشد که از رمز نگاری خاصی استفاده می کند به شکلی که هیچ شخصی  حتی شرکت ارائه دهنده سرویس امکان دسترسی به فایل ها و اسناد شما را ندارد. از دیگر ویژگی های برنامه مگا می توان به حجم بالای فضای اولیه که 50 گیگ است اشاره کرد که نسبت به تمام برنامه های ارائه دهنده فضای ابری به شما حجم بیشتری می دهد و در صورت احتیاج به خرید حجم بیشتر، دارای قیمت مناسبی نیز می باشد.

شما می تواند اپلیکیشن مگا را برای گوشی خود نصب و دانلود نمائید و از قابلیت پشتیبان گیری خودکار از عکس ها و فایل ها استفاده کنید.  شما برای بارگذاری عکس ها، فایل ها و یدیو ها در این برنامه فقط کافی است آن را بکشید و رها کنید. این ارائه دهنده فضای ابری مانند سایر برنامه ها ذخیره سازی به شما امکان به اشتراک گذاری فایل ها و اسناد  و مدیریت فایل ها از طریق  ایجاد پوشه را می دهد.

مگا یک جایگزین دراپ باکس


نکست کلود یک سرور شخصی جایگزینی برای دراپ باکس

نکست کلود برخلاف سایر جایگزین های دراپ باکس یک ارائه دهنده فضای ذخیره سازی آنلاین نیست بلکه یک اپلیکیشن رایگان است که شما با نصب آن برا ی خود یک سرور شخصی ایجاد می کنید. شما با استفاده از این سرور می توانید اطلاعات خود را بر روی آن ذخیره کنید و از فضای ابری آن برای ذخیره سازی فایل های استفاده نمائید، شما می توانید فایل های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

برای اینکه از امنیت فایل ها و اسناد خود اطمینان پیدا کنید می توانید برای آن یک رمز بذارید. اما حجمی که نکست کلود در  اختیار شما قرار می دهد با توجه به سرور شخصی شما می باشد که می توان این مورد را یکی از مزایا اصلی این نرم افزار دانست.

 

نکست کلود جایگزین دراپ باکس


 

وان درایو یک جایگزین مناسب برای کاربران ویندوز

این ارائه دهنده فضای ابری  فضای اولیه ذخیره سازی می دهد 5 گیگ است که مانند دراپ باکس، فضای اولیه کمی است.  همسان سازی روی پلتفرم های گوناگون از مزیت های اصلی این نرم افزار است یعنی شما زمانی که در حال کار بر روی یک ورد در لبتاپ خود هستید و  پس از تمام شدن  آن را در وان درایو ذخیره می کنید شما می توانید بلافاصله این تغییرات را در گوشی خود مشاهده نمائید.  ویژگی بارز وان درایو  این است که این برنامه با نسخه اکسپلور ویندوز 10 همگام شده است و کاربران ویندوز 10 برای استفاده از این برنامه نیاز به دانلود و نصب ندارند.

 

وان درایو جایگزین دراپ باکس


 

شما در وان درایو می توانید تغییراتی که بر روی فایل ها با فرمت های مختلف ایجاد کرده اید را ببینید و امکان اینکه برخی یا همه تغییرات را از بین ببرید و  فایل را به حالت اولیه برگردانید، در این برنامه وجود دارد  اماشما این کار فقط در نسخه وب سایت این برنامه می توانید انجام دهید. وان درایو به شما این امکان را می دهد که از یک فایل به صورت Online Only استفاده کنید یعنی اینکه شما فایل ها را از روی حافظه دستگاه خود حذف نمائید و فقط بر روی سرور های وان درایو سیو کنید. و هر زمان که به فایل مورد نظر احتیاج داشتید آن را از روی حافظه وان درایو دانلود کنید و دوباره پس از اینکه کارتان تمام شد آن را به حالت Only Online درآورید.

مقالات مشابه

کارشناس فروش