1. »
  2. » چند روش شگفت انگیز برای جستجو در گوگل :

چند روش شگفت انگیز برای جستجو در گوگل :

چند روش شگفت انگیز برای جستجو در گوگل :
ترفندهای جستجو در google
استفاده از اینترنت و جستجو در اینترنت برای کمک و رفع نیازها این روزها پیشرفت چشمگیری داشته و به جرات میتوان گفت اکثر کاربران اینترنت برای جستجوی خود ، به مرورگر گوگل مراجعه میکنند و بین تمام موتورهای جستجوگر، تاکنون گوگل بهترین و مطمئن ترین جواب را به کاربران داده است.
استفاده از جستجوگر گوگل ساده و راحت است و با بکار گیری از آن در زمان فوق العاده صرفه جویی میشود.
برای جستجوی راحت تر نیاز به یکسری ترفند ها داریم که در اینجا ما به شما این ترفندها را معرفی میکنیم.
 
1-   کلمات پیش فرض گوگل
وقتی شما تلفظ و نحوه درست نوشتاری کلمه ای را نمیدانید و یا از  آن مطمئن نیستید میتوانید آن کلمه یا کلمه مشابه را در کادر جستجو تایپ کنید تا خود گوگل کلمه و کلمات مشابه آن را به شما نشان دهد.
2-   نوار ابزار گوگل
 با استفاده از نوار ابزار بالای سایت گوگل براحتی میتوانید موضوع جستجوی خود را تعیین کنید.بطور مثال شما برای مقاله درسی خود به دنبال عکس میگردید از منوی گوگل images  را انتخاب کنید تا فقط عکس ها به شما نشان داده شود و کار راحت تر شود.
 
3-   استفاده از خط فاصله (-)
برای بعضی از جستجوهای مشابه ممکن است مواردی که نیاز ندارید به شما  نشان داده میشود. بطور مثال شما نیاز به جستجوی مواردی دارید که فقط درباره اپلیکیشن اندروید باشد. برای این که بعد از جستجو نتیجه خروجی فقط مربوط به اندروید باشد و ios  حذف شود میتوانید قبل از کله ios  از خط فاصله استفاده کنید. این عمل باعث نمایش مواردی میشود که مربوط به اندروید است.
 
4-   استفاده ار بازه زمانی یا سه نطقه (...)
  برای جستجوی مد نظر خود میتوانید ار بازه زمانی استفاده کنید.بطور مثال شما به           اطلاعاتی نیاز دارید بین بازه زمانی 1385 ...1395 باشد.بعد از تایپ کلمه مورد جستجو یازه زمانی مدنظر را تایپ کنید.
5-   استفاده از or
برای جستجوی دو مورد همزمان بین دو عبارت از or  استفاده کنید.به این ترتیب هر دو عبارت مورد جستجو قرار میگیرد.
 
6-   جستجوی نتایج برنامه های ورزشی
بعضی وقتها بدلیل مشغله کاری مثلا موفق به تماشای مسابقه ورزشی مورد علاقه خود نمیشوید.در جستجوگر گوگل بهد از نام باشگاه ویا تیم مورد علاقه خود عبارت score  را وارد کنید. با استفاده از این روش نتیجه مسابقه حتی بصورت آنلاین هم نمایش داده میشود.
7-   استفاده از گوگل مپ
وقتی میخواهید آدرس نزدیکترین محل به شما نشاد داده شود فقط کافیه که اینو از گوگل بپرسید.براحتی روی نقشه یه شما نشان داده میشود.
8-   استفاده از "*"
حتما برای شما هم پیش آمده که در جستجوی یک عبارت طولانی بعضی از کلمات را فراموش کرده باشید(یک جمله، مثلا شعر ،یک کلمه را فراموش کنید)گوگل اینکلمه را برای شما جستجو میکند.
 
9-   جستجوی کامل یک عبارت
وقتی که شما نیاز به جستجوی کامل یک عبارت پشت سرهم دارید برای اینکه نتیجه ای را بدست آورید که این عبارت پشت سر هم باشد فقط کافیست عبارت را در  علامت نقل قول جستجو کنید.
10-   جستجوی سایت های مشابه
فرض کنید موضوع جالبی در اینترنت یافته اید و میخواهید سایت های مشابه محتوای این موضوی را جستجو کنید.برای اینکار کافیست که از عبارت"Related:" استفاده کنید و سپس آدرس سایت مدنظر را وارد کنید(بین عبارت و آدرس سایت نباید فاصله باشد).
 
 
 با سپاس از همراهی شما
رهام وب

مقالات مشابه

کارشناس فروش